601 220 638
0
Rozworzyn 22, 95-060 Brzeziny
0
Na czasie
Polecane

Sklep z owocami pigwowca

Od wielu lat uprawiam wielkowocowe, licencjonowane odmiany pigwowca japońskiego. Kocham tę roślinę, a ona odwzajemnia moje uczucie pięknie rosnąc i owocując. Każdym krzewem opiekuję się z najwyższą starannością poświęcając ogrom pracy, aby były silne, zdrowe i plenne. Pigwowiec japoński to niesamowita roślina. Przepięknie kwitnący wiosną krzew ozdobny - jesienią rodzi wyjątkowej urody aromatyczne, żółte owoce. Owoce, które zawierają olbrzymią dawkę zdrowia, gdyż koncentracja w nich polifenoli, kwasów organicznych, błonnika, pektyn oraz witaminy C jest wyjątkowa i w porównaniu z innymi owocami zdecydowanie większa. Zatem samo zdrowie opakowane w aromatyczny i piękny owoc podobny do jabłka. Pigwowiec japoński na fali mody na ekologiczną żywność staje się coraz bardziej popularny i rozpoznawalny, gdyż z samej natury jest "eko". Nie atakują go żadne choroby ani szkodniki, zatem nie potrzebna jest jakakolwiek chemiczna ochrona. Kwintesencja zdrowia. Moc witaminy C oraz niespotykanego bogactwa antyutleniaczy.

Informacje o pigwowcu

Zastosowanie owoców pigwowca.

Krzewy pigwowca to wspaniałe ozdoby ogrodów przydomowych, kwitną pięknie i bardzo obficie wczesną wiosną. Natomiast owoce to absolutnie niedoceniane, niesamowicie aromatyczne, wyjątkowo zdrowe dary natury.

Owoce pigwowca wykorzystuje się w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Zawierają witaminy B1, B2, PP, prowitaminę A oraz kilka razy więcej witaminy C od importowanej w niewiadomo jakch warunkach cytryny.

Z owoców pigwowca japońskiego zrobicie niesamowitą nalewkę, sok, wspaniały syrop, przeciery, dżemy, powidła, pigwowce kandyzowane. Owoce pigwowca japońskiego mogą służyć do zakwaszania przetworów z innych, słodkich owoców.

Przetwory te to skumulowane zdrowie. Mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, antyoksydacyjne. Mogą służyć jako dodatek do innych owoców zwiększając kwasowość i wzmacniając smak i aromat przetworów. Oprócz właściwości prozdrowotnych owoców, nasiona pigwowca mają zastosowanie w kosmetyce i farmacji.

Pigwowiec to samo zdrowie.

Oprócz witamin owoce pigwowca wyrózniają się bardzo dużą zawartością pektyn - nawet do 10g w 100g suchych owoców oraz błonnika. Potas, żelazo, fosfor, magnez, molibden, cynk, wapń - to pierwiastki obecne w owocach pigwowca, oprócz tego zawierają one kwas jabłkowy, kwas bursztynowy i chinowy,antyoksydanty z witaminą C na czele oraz amigdalinę w nasionach. Pigwowiec posiada właściwości antywirusowe, ponieważ wzmaga produkcję interferonu. Stwierdzono działanie przeciwmiażdżycowe (obniża poziom złego cholesterolu we krwi) i antynowotworowe (niszczy wolne rodniki - wysoka zawartość witaminy C oraz polifenoli). Poza tym ma właściwości regenerujące wątrobę, a dzięki zawartości potasu reguluje ciśnienie krwi. Syrop i inne przetwory z owoców pigwowca przeciwdziałają cukrzycy, gdyż stwierdzono działanie hipoglikemiczne oraz wpływ na metabolizm tłuszczów i zdolność do wymiatania wolnych rodników. A przy tym wszystkie przetwory z owoców pigwowca są nieziemsko aromatyczne i smaczne.

Przyszłość pigwowca japońskiego

Z uwagi na wspaniałe prozdrowotne właściwości, a także niepowtarzalny aromat i smak owoców, pigwowiec japoński powinien w przyszłości być chętniej wykorzystywany przez przemysł spożywczy, medyczny i kosmetyczny.

Nalewki, soki, syropy, dżemy, przeciery - dotychczas są produkowane w warunkach domowych lub przez niszowe, małe przetwórnie. Pora na popularyzację tego wspaniałego owocu i odkrycie go przez dużych producentów alkoholu, soków itd. Owoce pigwowca mogą stać się również składnikiem żywności dietetycznej.

Obecnie mamy łatwy dostęp do egzotycznych owoców często niewiadomego pochodzenia, a nie doceniamy cudownych darów natury, które rosną obok nas, w naszych parkach, lasach i przydomowych ogrodach. Dereń jadalny, bez czarny, żurawina, rokitnik, tarnina, pigwowiec, pigwa, kalina koralowa - to zdrowie rosnące obok nas.

Rosnąca świadomość ekologiczna i żywieniowa daje nadzieję na wzrost popularności rodzimych, niszowych owoców, które mogą być uprawiane w sposób zupełnie ekologiczny, bez wykorzystania współczesnych, chemicznych metod ochrony roslin.

Pigwowiec w kuchni
Najprostsza nalewka z pigwowca
Najprostsza nalewka z pigwowca
Ma niewiarygodny aromat i smak, jest jednocześnie kwaśna i słodka, a słońce w niej zaklęte daje nam ciepło niepojęte. Jak się godnie zestarzeje ma przepiękny bursztynowy kolor i staje się z wiekiem coraz lepsza.
Szczegóły
Syrop z pigwowca
Syrop z pigwowca
Prawdopodobnie najsmaczniejszy syrop na tym padole łez. Nie ma słów, żeby opisać jego smak i aromat. To po prostu trzeba zrobić i pić - wtedy żadne jesienno-zimowe przeziębienie Was nie ruszy. Mega skondensowana dawka witaminy C w najlepszym wydaniu. A przepis jest dziecinnie prosty.
Szczegóły
Dżem z pigwowca z jabłkami
Dżem z pigwowca z jabłkami
Dżem z owoców pigwowca to dobry sposób na wykorzystanie pozbawionych soku resztek z produkcji syropu.Po zlaniu syropu pozostają nam pokurczone, odsączone fragmenty owoców pigwowca z których po dodaniu jabłek powstanie wspaniały dżem.Zatem do rzeczy.
Szczegóły
Zobacz wszystkie